Co jsou Bachovy esence?

Bachovy květové esence tvoří 38 výtažků z různých květů a rostlin. Působí výhradně na emoce – pomáhají člověku zvládnout nejrůznější záporné emoce, harmonizovat mysl a tím i nastartovat proces sebeuzdravení.

Můj kufřík Bachových esencí

K čemu jsou dobré?

Bachovky neumí odčarovat tělesné symptomy nebo psychické obtíže, ale pomáhají uvést psychiku do rovnováhy, a tím umožní každému překonat to, co tyto symptomy způsobilo. Já osobně přirovnávám jejich účinek k antidepresivům – ale na rozdíl od chemie nejsou návykové, nemůžou nikomu ublížit (pokud se vybere nesprávná esence, tak ji tělo energeticky nepřijme), nemají žádné vedlejší účinky a člověk se jimi nemůže předávkovat. Vhodně zvolené esence netlumí v člověku „to špatné“, spíš podporují jeho pozitivní potenciál. Květové esence pomáhají uvolnit zablokovanou životní energii a uvést ji opět do pohybu. Každý nezpracovaný problém, všechny starosti, strachy a bolesti z minulosti, které člověk utrpěl či někomu způsobil, blokují životní energii a oslabují připravenost člověka postavit se na odpor škodlivým zevním vlivům.

Jak účinkují (fungují)?

Jejich účinek je založený na principu, že „zdravá mysl přináší zdravé tělo“. Vychází z poznatků, že existuje úzká spojitost s tím, jak se dlouhodobě cítíme (jestli jsme trvale naštvaní, cítíme dlouhodobé obavy, stres, nespokojenost, vztek, únavu, depresi, či podobné negativní stavy) a fyzickým stavem našeho těla. Dr. Bach chápal nemoc jako výsledek nesprávného myšlení a konání, a byl přesvědčen, že pokud odstraníme chyby na naší duchovní úrovni, nemoc automaticky vymizí.

Použití

Esence mohou užívat lidé všech věkových kategorií, od novorozenců, malých dětí, těhotných žen až po babičky a dědy. Úspěšně se používají i u domácích mazlíčků. Právě to, že výborně fungují i u dětí a mazlíčků se dá považovat za důkaz, že za jejich účinkem nestojí pouze placebo efekt. Dají se použít i pro rostliny.

Bachovy esence na míru ode mne

Tvořím pro klienty směs esencí na míru – max. 7 esencí se po dvou kapkách kápne do tzv. užívací lahvičky o obsahu většinou 30 ml, doplní se pramenitou vodou a brandy jako konzervací.

Takto vytvořenou směs užíváme min. 4 x denně po 4 kapkách, ideálně ráno po probuzení, dvakrát během dne a před usnutím. Lahvička se protřepe, kape se přímo do úst nebo do nápoje. Není nutné ji uchovávat v lednici (i když v létě je to lepší), pokud se kape opravdu pravidelně, vydrží 3 týdny a pak je vhodné namíchat novou směs.

Směs vybírám pomocí kyvadla (po napojení se na Vyšší Já klienta – bližší info viz SRT), případně pomocí svalového testu. Je to přesnější než jen konzultace či „samovýběr“ klienta.

Proč „Bachovky“?

V 21. století máme k dispozici veškeré informace, technika nám usnadňuje život jako nikdy předtím, ovládli jsme vnější svět. Ale naše pocity se za celou tu dobu technické revoluce nezměnily – pořád toužíme být milováni, milovat, toužíme pociťovat radost, štěstí, naplnění a klid v duši. Emoce, jak je před 100 lety definoval Dr. Bach, se nezměnily. Naplnění, štěstí, po kterém toužíme, nikdy nemůže přijít pouze z vnějšího světa, nezajistí ho ani peníze, ani vila na pláži ani super výkonné auto, budeme-li mít v duši strach, vztek či žárlivost. Teď nastává čas pracovat na svém vnitřním, duchovním světě, objevovat radost a lásku v sobě, své schopnosti a své životní poslání. A jedním klíčem k tomu jsou právě Bachovy esence.

Lahvičku lze poslat i poštou.

CENA:

300 Kč (+ poštovné)

Já a Bachova zahrádka

Žádná z uvedených alternativních metod nenahrazuje lékařskou ani psychoterapeutickou odbornou péči ani užívání předepsaných léků, avšak vhodně je doplňují. Nemají žádné kontraindikace, rizika ani vedlejší účinky.

Nedoporučují se však pro osoby aktuálně užívající psychiatrem předepsané léky. 

Nejedná se o žádný typ léčení, nejde o lidové léčitelství ani magii. 
Nejsou propojené s žádnou náboženskou organizací nebo skupinou, a není zapotřebí, aby klient měl nějakou víru.